Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to najnowocześniejsze bio zgodne preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny, znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Zawsze powinny być indywidualnie dobierane do każdego Klienta.

Z wiekiem aktywność fibroblastów, komórek odpowiadających za produkcję kolagenu, słabnie. Skóra traci naturalną gęstość i sprężystość. Proces ten – wraz ze spadkiem ilości kwasu hialuronowego w organizmie – prowadzi do powstawania zmarszczek, bruzd i oznak starzenia. Osłabioną, podatną na uszkodzenia macierz pozakomórkową możemy skutecznie regenerować i wzmacniać preparatami stymulującymi odnowę.

Upływający czas nieubłaganie odbija się na naszej twarzy. Skóra wiotczeje, zmarszczki robią się bardziej widoczne, a my wyglądamy, starzej. To naturalny proces, który jest najczęściej obserwowany w dolnej i środkowej części twarzy, zwany odwróconym trójkątem Z wiekiem policzki zaczynają „spływać” w dół tworząc tzw. „chomiki”, linia żuchwy traci kontur stając się coraz mniej wyraźna, a profil ulega rozmyciu.