Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Same słowo mezoterapia oznacza biorewitalizację skóry, przy czym można wyszczególnić kilka technik i kilka metod mezoterapii. Mezoterapia igłowa, czyli zabieg, który wykonuje się za pomocą igły i strzykawki. Polega na wprowadzeniu odżywczych i rewitalizujących składników do skóry za pomocą igły. Po zabiegu skóra staje się sprężysta i wyraźnie odmłodzona.

Nakłucie skóry za pomocą igły, wprowadzenie preparatów, powoduje kontrolowane zapalenie skóry i uszkodzenie drobnych naczyń krwionośnych. Nakłucia rozpoczynają proces gojenia. W tym procesie uwalniane są płytki krwi, które są odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, produkowany jest kolagen i czynniki wzrostu. Nakłucia rozpoczynają szereg reakcji skórnych.

Mechanizm działania mezoterapii jest związany ze zmianą potencjału błonowego komórki. W tym momencie macierz międzykomórkowa stymuluje migrację fibroblastów do rannych obszarów. Komórki zaczynają reagować, czyli zmieniają swój potencjał i stymulują fibroblasty, jak i czynniki wzrostu, które odbudowują tkankę. Fibroblasty migrują do rannych obszarów i wspierają produkcję kolagenu w miejscach uszkodzonych.